PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

V.A.R. – LP „… Temná“

paratmagazine com parat100 page10bVyczka: Po albu „Level 6“ a po Szneghově odchodu z tohoto světa jsme si vůbec nebyli jistí, jestli ještě dokážeme nějakou novou desku zrealizovat. Když ale Shoopy začal na zkoušce hrát základní motiv ke skladbě, kterou Berun později nazval „Budeš temná“, rozhodli jsme se, že to zkusíme.

Jeny: Album vyšlo pod Pařátem v říjnu 2019 v nákladu několika tisíc kusů jednak jako součást magazínu, a samozřejmě kdo nechtěl naše album s Pařátem, mohl si jej koupit i samostatně také za velmi pěnou cenu. Několik stovek CD s naší hudbou Herdron jako vždy rozeslal fanouškům a do distribucí řádově po celém světě. Nicméně jsme se rozhodli, že k 30 letům existence uděláme pro fanoušky ještě něco speciálního. Proto v prosinci 2019, záměrně až o dva o měsíce později, vyšla limitovaná edice alba „..Temné“ na digipaku. Na něj jsme umístili bonus song „Odpal mě jako raketu“ a hlavně přidali druhý disk s live koncertem. Původně jsme chtěli použít živák z křestu CD, ale tam se prolilo tolik alkoholu, že tahle verze nebyla použitelná (smích). Nakonec jsme se náhodou dostali k záznamu našeho setu z Vratislavických pivních slavností, který byl bez úprav použit.

Jelikož „..Temná“ má u fans úspěch, nahrávka vyjde v září 2021, tedy necelé dva roky od původní edice, také na vinylu v limitované edici 300 ks. O grafické zpracování vinylu se postaral, stejně jako na všech našich nahrávkách vydaných pod Pařátem, Anxur. Grafické náměty jsou dílem Ivana Mračka, který s námi rovněž spolupracuje od alba „Level 6“.

Článek o vinylové verzi alba „… Temná“ najdete ve 100. čísle Pařátu, které vyšlo 20. června 2021.  

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »