PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA TITULNÍ STRANÉ SRPNOVÉHO PAŘÁTU BUDOU DISSOLVING OF PRODIGY

69441_artistNitky osudu jsou nevyzpytatelné. Jakožto velký fanoušek DISSOLVING OF PRODIGY a vinylů jsem měl (a stále mám) chuť vydat postupně všechny nahrávky kapely také na tomto druhu hudebního nosiče. Jen několik hodin před Fusateho smrtí (celá zpráva zde) jsme spolu hovořili a domluvili se na tom, že to vezmeme popořádku a na Brutal Assault 2014 vyjde na 2LP „Echoes Of My Sadness“. Ta samá verze s bonusy, jakou jsme v Pařátu na CD realizovali v roce 2010. Tím jsme to uzavřeli s dovětkem, že je čas a ke všemu se vrátíme na jaře. Leč už za pár hodin bylo všechno jinak a najednou se nebylo s kým domlouvat… 🙁

Nakonec jsme se s flétnistou Valdou rozhodli, že nejprve na vinylu pofičí „Štvanice“, jakožto poslední album DISSOLVING OF PRODIGY. A necháme ho bez bonusů; „jen“ původních deset skladeb. Rozsáhlý vzpomínkový článek o DISSOLVING OF PRODIGY měl původně vyjít už na konci loňského roku, ale nakonec jsme ho posunuli až na letošní léto, abychom to u příležitosti Fusateho nedožitých kulatin „vzali všechno jedním vrzem“. Ačkoliv se říká, že o mrtvých jen dobře, v titulním článku 59. čísla, které bude poprvé k dostání od 6. srpna na Brutal Assaultu, před ničím nezavíráme oči, ani nic neidealizujeme. DISSOLVING OF PRODIGY sice byla na české poměry výjimečná kapela, ale zároveň měla na mnohem víc. Jenže svůj talent v zahraničí nedokázala prodat.

Předobjednávky na LP „Štvanice“ a merchandise „Father of Czech Doom Metal“ spustíme symbolicky 4. července, v den Fusateho nedožitých 40. narozenin (obojí k vyzvednutí na Brutal Assaultu). Bude se jednat pouze o limitky pro opravdové fanoušky DISSOLVING OF PRODIGY, se kterými tak společně uctíme památku nejen výborného muzikanta, ale také skvělého člověka a kamaráda. Pokud jste ho znali i osobně, víte své.

Herdron

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »