PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA TITULNÍ STRANĚ PAŘÁTU PO 4 LETECH ZASE ČESKÁ KAPELA

krabathorNikdo nás z ničemu nenutil ani nemotivoval, věci běžely, jak běžely, a teprve nedávno jsme si uvědomili, že to už jsou 4 roky, kdy byla na titulní straně Pařátu naposledy česká kapela. Konkrétně se jednalo o číslo 31 z prosince 2009, jemuž vévodili LIVEEVIL. Zároveň se jednalo o poslední černobílé vydání Pařátu. Hned v následujícím čísle z února 2010 započala podrobná historie tuzemské deathmetalové ikony KRABATHOR, která byla rozdělena do třech částí. Právě tady se kruh uzavírá.

Doposud poslední koncert KRABATHOR odehrál 12. července 2003 na Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí. Na podzim téhož roku odešel bubeník Skull, čímž padlo zamýšlené turné po Evropě. Plány na rok 2004 s americkým bubeníkem taktéž selhaly. Christopher se odstěhoval na druhý konec světa a od roku 2005 se na téma KRABATHOR už vůbec nechtěl vyjadřovat. Vše směřovalo do ztracena, avšak na konci loňského roku se stalo skoro nemožné: Festival Brutal Assault ohlásil KRABATHOR na své soupisce, dokonce v té nejzásadnější sestavě Christopher, Bruno, Pegas! Jak je to možné?

Kapela, která měla v 90. letech zásadní vliv na fungování celé české tvrděmetalové scény a letos slaví 30. narozeniny, v létě odehraje na Brutal Assaultu svůj doposud jediný plánovaný koncert, ale je více než pravděpodobné, že tato kapitola bude nějakým způsobem pokračovat dál.

Jak už bylo podotknuto, kompletní historii KRABATHORU jsme otiskli v číslech 32-34, každý si ji může přečíst, proto nebudeme vytahovat již vymlácenou slámu. Spojili jsme se s Christopherem, který vám odhalí, co těch 10 let vlastně dělal, proč z metalového kolotoče vypadnul, čemu předcházely myšlenky na comeback, kdo to celé „spískal“, co bude dál atd. V rozsáhlém titulním článku Christopher také okomentuje všechny zásadní události KRABATHORU pohledem roku 2014.

56. číslo Pařátu vyjde 20. února.  

 

 

 

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »