PAŘÁT Magazine
Tištěný časopis o metalové hudbě

LLOTH

Řečtí LLOTH se předloni prezentovali prvním albem „Athanati“. Na této zprávě by nemuselo být nic až tak zajímavého, pokud by kořeny kapely nesahaly až do roku 1995. U jejího zrodu tehdy stála sotva plnoletá kytaristka Maria Kolokouri alias Tristessa, jejíž idea spočívalav existenci ryze dívčí blackmetalové kapely. Ta následně fungovala necelé tři roky a demo „Dancing In The Dark Lakes Of Evil“ z roku 1997 se na dlouhý čas stalo jedinou studiovou vzpomínkou.
Pozastavení činnosti LLOTH souviselo hlavně s tím, že Tristessa se začala angažovat v jiných kapelách, z nichž tou nejvýznamnější se stali ASTARTE, po nichž do roku 2007 zůstalo pět alb. LLOTH bývají často označováni jako předchůdci ASTARTE fungující v letech 1995-97, ale situace se stávala kvůli několika prohlášení bývalých členů zamotanější a zamotanější, zvlášť když LLOTH v roce 2003 povstali s novou sestavou, aby následně zase zapadli na dno bažiny.
Vše změnil až srpen 2014, kdy Tristessa zemřela na leukémii a její manžel Nicolas Sic Maiis dal dohromady novou sestavu a LLOTH oživil na počest své zemřelé ženy.

Celý článek o LLOTH najdete od 20. dubna v 87. čísle Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »