PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

LLOTH

Řečtí LLOTH se předloni prezentovali prvním albem „Athanati“. Na této zprávě by nemuselo být nic až tak zajímavého, pokud by kořeny kapely nesahaly až do roku 1995. U jejího zrodu tehdy stála sotva plnoletá kytaristka Maria Kolokouri alias Tristessa, jejíž idea spočívalav existenci ryze dívčí blackmetalové kapely. Ta následně fungovala necelé tři roky a demo „Dancing In The Dark Lakes Of Evil“ z roku 1997 se na dlouhý čas stalo jedinou studiovou vzpomínkou.
Pozastavení činnosti LLOTH souviselo hlavně s tím, že Tristessa se začala angažovat v jiných kapelách, z nichž tou nejvýznamnější se stali ASTARTE, po nichž do roku 2007 zůstalo pět alb. LLOTH bývají často označováni jako předchůdci ASTARTE fungující v letech 1995-97, ale situace se stávala kvůli několika prohlášení bývalých členů zamotanější a zamotanější, zvlášť když LLOTH v roce 2003 povstali s novou sestavou, aby následně zase zapadli na dno bažiny.
Vše změnil až srpen 2014, kdy Tristessa zemřela na leukémii a její manžel Nicolas Sic Maiis dal dohromady novou sestavu a LLOTH oživil na počest své zemřelé ženy.

Celý článek o LLOTH najdete od 20. dubna v 87. čísle Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »