PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

JAK TO VIDÍM JÁ / Tribute DISSOLVING OF PRODIGY – Jít do toho srdcem

Mnohdy se novinář tázaného hudebníka zeptá na zdánlivě triviální otázku: „Jak dlouho jste novou nahrávku připravovali?“ Nejčastěji se dočká časově zaokrouhlené odpovědi; dva, tři nebo čtyři roky, vždyť kdo by to přesně počítal. A co si pod takovou odpovědí vlastně představit? Že se celé tři roky dřelo ve zkušebně? Taky se může stát, že ze tří let zbudou souhrnně dva měsíce, kdy se skutečně skládalo, makalo, nahrávalo.
Kam tím mířím? Prvotní reálné myšlenky na vznik tributního alba pro DISSOLVING OF PRODIGY se mi honily hlavou už na podzim 2014. Což znamená, že realizace tohoto tributu trvala více než tři roky. Ve skutečnosti asi tři týdny, když do toho nebudu započítat práce týkající se grafiky. Jak je to možné?

Prvotní vize počítala s převahou zahraničních kapel. Nejsem snílek a bylo mi hned jasné, kterak žánrová esa asi jen tak „neulovíme“, ale líná hudba, holé neštěstí, říká se. Na tomto místě bych chtěl ještě zdůraznit, že krom názvu DISSOLVING OF PRODIGY v tomto článku nenarazíte na jméno žádné jiné kapely. Přes všechna úskalí mi nepřipadne korektní někoho jmenovat. Chci jen upozornit na skutečnost, jak velkým problémem se ukázalo takový tribut sestavit. Za každým jménem, jež na něm není (ale mohlo být), je ukryt důvod, který nemusím úplně respektovat, ale beru ho jako fakt. Protože s tím nic jiného nenadělám.

Celý článek najdete od 20. února v 80. čísle Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »