PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

INDONESIAN DEATH METAL

paratmagazine com indonesia entirety islands java bali sumbawa lombokIndonéská republika je země v Jihovýchodní Asii a Oceánii. Rozkládá se na více než sedmnácti tisících ostrovech ležících mezi Indickým a Pacifickým oceánem. Polovina obyvatel čtvrté nejlidnatější země světa žije na ostrově Jáva. Zde se také nalézá hlavní město Jakarta, což je megapole, v jejíž aglomeraci žije asi 35 milionů obyvatel. Indonésie je také nejlidnatější muslimskou zemí; 85 procent z 265 milionů obyvatel se hlásí k tomuto náboženství. Fanoušek extrémního metalu Indonésii nemůže ignorovat zejména díky tamnímu death metalu, hlavně pak jeho prohnilejší brutální variantě. Stará garda indonéských kapel jako JASAD, DEATHSQUAD či NOXA se tu a tam dostane na jeviště evropských klubů a festivalů. Díky internetu a undergroundovým distrům západní metaloví fanoušci také v posledních letech objevují velkou řadu tamních mladších kapel.
Živelnost indonéské metalové scény ruku v ruce s oblibou brutal death metalu je pozoruhodná. Počet aktivních metalových kapel v tomto tropickém ostrovním státě dosahuje závratného čísla 1500. Přepočteno „na hlavu“ je toto číslo samozřejmě daleko menší než v pětimilionovém Norsku, v porovnání s regionem má ale Indonésie dost silné postavení. Navíc skoro třetina aktivních indonéských deathmetalových kapel hraje tu nejextrémnější odnož kovu smrti, jejíž základy položili dávno tomu SUFFOCATION, DISGORGE či DEVOURMENT. Další žánry jako black metal, hardcore a grindcore jsou v této zemi taky velmi populární, ale nadvláda brutal death metalu nad ostatními metalovými žánry je jedinečný indonéský úkaz, ke kterému bychom těžko ve světě hledali obdobu.

V 97. čísle Pařátu, které vyšlo 15. prosince 2020, najdete podrobný článek Martina Knapa o historii (brutal) death metalu v Indonésii.  

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »