PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

HISTORIE FESTIVALU OBSCENE EXTREME – díl druhý

OEF3Nej-extrémnější festival na světě první červencocý víkend oslavil už patnácté narozeniny. Ovšem zároveň se sluší dodat, že je to také nej-pohodovější a nej-přátelštější festival, na kterém panuje jedinečná atmosféra. Jak v předminulém čísle řekl Lugubrious z Haemorrhage: „Každému aspoň jednou v životě doporučuji navštívit Obscene Extreme“. Fanoušci grindu, crustu, violence, death metalu (a nově snad i doomu) nachází každý rok útočiště v Trutnově, přičemž mnoho z nich se svými kousky vrací do dětských let (úsměv).

Symbolicky k patnáctým narozeninám jsme v červnovém Pařátu spustili seriál, který vás  seznámí se vším podstatným, čím tento festival prošel. Pochopitelně nebudeme chronologicky popisovat co se dělo rok po roce, ale snad poutavým a zajímavým způsobem přiblížíme a shrneme vše podstatné včetně špeků ze zákulisí.

První díl mapoval roky 1999-2002, takže se zase posuneme dál a mimo toho jsme se s Čurbym zaměřili na kapely a nějaké ty drby kolem nich. Která si řekla o největší honorář, která už si na OEF nikdy nezahraje, která známější jména si chtějí zahrát v Trutnově a příliš neřeší peníze atd. Drby ze zákulisí jsou zkrátka vždy zajímavé 🙂

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »