PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

GUTALAX – Deset let fekálního kultu

paratmagazine com logo gutaJe deset ráno, běžná srpnová sobota loňského roku a festival Brutal Assault se pomalu probouzí do startu svého závěrečného dne. Na rozdíl od těch předchozích se ale hned od ranních hodin neprochází útrobami josefovské pevnosti jen několik hrstek fanoušků, ale před hlavním podiem je nabito, že neproklouzne ani myš. O den dříve sledovala tak početná masa hlav například takové ABORTED, IMMOLATION, DESTRUCTION nebo AGNOSTIC FRONT. Kdo neměl rozpis, mohl si říkat, že pořadatelé asi dali hned od 10.30 ráno nějakou skvělou pecku. A měli vlastně pravdu… Za zvuku tradičního intra totiž na pódium přichází jihočeská sebranka GUTALAX. Snad více než deset tisícovek lidí nadšeně aplauduje, vzduchem létají nekonečné role toaletního papíru a nad hlavami se mává záchodovými štětkami. Kdo do té doby pochyboval o ohromné oblibě téhle party z Křemže, musel mít okamžitě jasno – GUTALAX jsou i po relativně krátké době svého působení absolutní kult. „Bylo to něco naprosto geniálního. Ten pocit je něco, co budu cítit do konce života, pokaždé, když si na to vzpomenu. Pro tenhle pocit to všechno děláme,“ rozplývá se nadšením vokalista a šéf kapely Martin Matoušek, známější jako Maty.
Žádný úspěch se nezrodí sám od sebe. Musíte mu jít odhodlaně naproti a společně zdolávat všechny překážky, které vám padají pod nohy. A příběh GUTALAX je toho jasným důkazem.
Pojďme ale nejprve úplně zpátky, hned o jedno desetiletí. Do roku 2009, kdy se parta kamarádů rozhodla, že si založí kapelu…

92. číslo Pařátu s článkem o deseti letech GUTALAX vyšlo 22. února 2020. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »