PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

GALADRIEL – Lost In The Ryhope Wood

Reklama Galadriel LP„U příležitosti dvacátého výročí založení kapely GALADRIEL jsme chtěli přijít s něčím na naše poměry netradičním a zároveň pro fanoušky zajímavým. Asi zhruba před rokem mě napadly myšlenky na jeden z nových textů a nápadně mi zapadal do konceptu příběhů o Lese mytág, kterými jsme se už v minulosti inspirovali vícekrát. Tehdy vznikl nápad vytvořit ucelené EP, kde by skladby s touto tématikou byly pěkně pohromadě. Vzali jsme tedy tři staré skladby, doplnili tři nové a vytvořili tak most mezi minulostí a současností. Hmm… ideální záležitost pro oslavu dvacátých narozenin (úsměv). No a když mě Petr Herdron oslovil s tím, že by bylo fajn vydat k dvacátému výročí nějaké naše album na vinylu, navrhl jsem mu právě toto EP. Jeho fyzické zhmotnění se stane skutečností 6. září. Hned o pár dnů později jej vyrazíme propagovat po několika státech východní Evropy.
Všechny skladby jsme nahráli nanovo a rozhodli se, že na tomto EP nepoužijeme klávesy, ale využijeme živé smyčcové nástroje. Protože jsme v kapele už dávno přestali myslet na to, že nás tato muzika uživí, bereme to spíš jako příležitost užít si, odreagovat se, cestovat a zažít netradiční věci. I proto jsme si zabookovali studio Grindhouse v řeckých Aténách. Patří George Bokosovi, který dnes má svoji kapelu STONE COLD DEAD (kdysi byl kytaristou v kapelách ROTTING CHRIST a NIGHTFALL).“

Kompletní informace o připravovaném vinylu GALADRIEL si od frontmana Dodo Ďatela budete moci přečíst od 5. srpna v 65. čísle Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »