PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

BRUNO – Revoltikon

Bruno_Revoltikon_okladka_montaz_v08.inddTo, o čem se v podzemí několik měsíců šuškalo, se stává realitou. Přesněji v srpnu na Brutal Assaultu si budete moci poprvé koupit knihu „Revoltikon“ frontmana HYPNOS Bruna, ve které shrnuje svůj dosavadní hudební život a částečně čtenáře nechává nahlédnout i do svého soukromí. „Nechci touto knížkou nikoho napadat, ani ze sebe dělat superklaďáka. Chci, aby ji každý bral trochu s nadhledem jako pohled na věci, které se staly a nedají se změnit a aby se u toho hlavně bavil. Aby ji vnímal jako zpověď někoho, kdo se považuje už za moudřejšího, než řekněme před 15 – 20 lety,“ upřesňuje Bruno úvodem. „Revoltikon“ vznikl na jeho popud původně shromáždit do jedné knihy všechny své staré reportáže z cest, které v devadesátých letech podnikal s KRABATHOREM a později s HYPNOSEM, načež původní záměr rozšířil o své paměti, neboť kniha začíná jeho narozením, pokračuje přes KRABATHOR, HYPNOS a končí v době nedávné, kdy HYPNOS absolvovali turné s AMON AMARTH.

V červnovém Pařátu, který vyjde přesně 12.6., najdete mnoho zajímavostí a podrobností ze zákulisí vzniku Brunovy knihy a přečtete si i několik ukázek, které vás zaručeně navnadí :-)

„Hned na následující německé štaci se nám Olaf zmínil, že by měl možnost poslat jednu jejich kapelu na nejproslulejší severoamerický metalový festival do Millwaukee. Mělo to ale jeden háček a to zaplacení letenek a nákladů na pobyt. Pedro s Christopherem nepotřebovali o ničem přemýšlet a unisono nahlásili, že KRABATHOR letí. Jistý Bruno ovšem propadl zoufalství, protože 4 letenky do států stály v té době 100.000,- Kč! K tomu víza, lokální transport, jídlo, ubytování – čistá sebevražda. Chvíli jsem se snažil se svými kamarády polemizovat, ale byli v přesile a brzy mě utloukli čepicí. Uchýlil jsem se do ústraní se svými katastrofickými scénáři a ztratil řeč. Představoval jsem si, jak každý splácíme bankám dluhy z našich údržbářských platů a jak si nás podávají vymahači.“ (1996)

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »