PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

30 LET POTÉ / SODOM – Agent Orange

Už skoro čtyřicet let si jedou to svoje a nikdy ani o píď neuhnuli z cesty, kterou si vytyčili už v roce 1981. Stali se kultem, ikonou thrash metalu v celosvětovém měřítku. Řeč nemůže být o nikom jiném, než o SODOM. Amerika se chlubila svou velikou čtyřkou, v Německu se v první polovině osmdesátých let zrodila velká trojka (SODOM, KREATOR, DESTRUCTION), která ovlivňovala thrashmetalové hnutí a udávala mu směr. Parta kolem zpívajícího basáka Toma Angelrippera je služebně nejstarší a jak bylo zmíněno, v její neuvěřitelně bohaté diskografii nenajdete jediný kus, který by se vymykal drtícímu thrashi se špetkou blackového koření. Zejména v počátcích této kultovní bandy z německého Gelsenkirchenu.
A letos slaví kulaté třicáté výročí jejich dost možná nejzásadnější kus – „Agent Orange“. „Vstoupili jsme jako úplně první thrashmetalová kapela do německých médií, které kontrolovaly prodejní žebříčky. To bylo něco naprosto neuvěřitelného, prakticky nemožného, ale my jsme se o to vůbec nestarali a upřímně nám to tak nějak bylo jedno. Jenže naši fanoušci nás ohromně podporovali a to bylo to nejdůležitější ze všeho. Od té doby, co album spatřilo světlo světa, jsme se stali opravdu silným členem mezinárodní metalové scény, což nám otevřelo dveře k tomu, abychom hráli ještě více koncertů a jezdili na delší turné,“ vzpomíná Tom, který díky úspěchu „Agent Orange“ odložil fáračky a místo práce v uhelných dolech se stal profesionálním muzikantem se vším všudy.

87. číslo Pařátu, v němž najdete Tomovy vzpomínky na „Agent Orange“, od jehož vydání v červnu uplyne 30 let, má odjezd 20. dubna.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »