PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

15 LET TROLLECH – část první

trollechAč poslední nahrávka TROLLECH opustila pohanství, hvozdy, lesy, stromy a hromy, těžko lze něco namítat proti tvrzení, že právě TROLLECH byli první. První, kteří v našich končinách přišli s pohanským černým kovem a řadu let drželi praporec tohoto žánru pevně v rukou. Letos uplyne patnáct let od chvíle, kdy se sešli Asura a Morbivod, kteří na demu „Dech pohanských větrů“ položili základy k pozdější tvorbě, zaznamenané na šesti řadových albech a několika dalších nosičích.
„Již při vzniku dema jsme věděli, jaký je náš cíl – hrát pohanský black metal, ovšem jinak než ostatní spolky, které opěvovaly většinou své kultury, historická dědictví a hrdinství předků. My opěvujeme společný element pohanství – Matku Přírodu – stromy, lesy, potoky, studánky, různé bytosti a příšery…, neboť na toto lidstvo zapomíná. To byl důvod opustit brány říše TROLLECH a vstoupit do tohoto světa,“ vysvětloval Asura filozofii kapely na počátku její existence, Morbivod pak dodával: „Naše cesta vede tam, kde mráz objímá kameny, kde voní jehličí, kde je země nasycena životem – to je náplň naší hudby. Zakořenili jsme ve svém světě, kde black metal jsou slova našich duší.“

Existenci TROLLECH podrobně zmapujeme ve dvou dílech, v tom prvním, který najdete od 12. června v 58. vydání Pařátu, se budeme věnovat rokům 1999 – 2006, chybět nebudou dobové komentáře hlavních protagonistů, ani recenze stěžejních počinů.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »